Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Az egykori Hungexpo irodaházak helyén egyedülálló komplexitású zenei központ jön létre – hangsúlyozta Baán László.
Elérte legmagasabb pontját a Magyar Zene Háza épületének tartószerkezete, a térszint alatti terekben pedig már előrehaladott állapotban vannak a kivitelezési munkák, a Liget Budapest projekt keretében épülő intézmény így 2021 második felében megnyithatja kapuit a látogatók előtt.
Az egykori Hungexpo irodaházak helyén egyedülálló komplexitású zenei központ jön létre – hangsúlyozta az épület keddi sajtóbejárásán a Liget Budapest projekt miniszteri biztosa. Baán László elmondása szerint a világhírű japán építész, Fudzsimoto Szou által tervezett, hármas funkciójú épület egyaránt szolgál majd állandó és időszaki kiállítások otthonaként, fogad be zenei eseményeket és működik zenepedagógiai központként, a zenei beavatás színtereként.
Gyorgyevics Benedek, a beruházó Városliget Zrt. vezérigazgatója hozzátette: a szinte zéró emissziós épület fűtését 120 talajszonda, hűtését pedig távhűtés fogja biztosítani, melyet a szomszédos műjégpálya szolgáltat majd. A beruházásnak köszönhetően a Liget látogatói egy 10 ezer négyzetméteres, eddig elzárt területet kapnak vissza, melyből mintegy 2700 négyzetméteres alapterületen épül fel a Magyar Zene Háza – közölte.
(MTI)
Jelenleg a térszint felett történik a szerkezetépítés.
Jól halad az alsóbb szintek kialakítása is.
A térszint alatt folyik a szakipari munka, szerelik a gépészetet.